Univerzitet Crne Gore - Naslovna

Apr 20
 Univerzitet Crne Gore

Počinje nedjelja obilježavanja Dana Univerziteta Crne Gore

Nedjelja obilježavanja Dana Univerziteta Crne Gore biće organizovana od 21. do 28. aprila nizom aktivnosti, od društveno odgovornih, kulturnih, kao i promotivnih događaja u domenu naučno-istraživačkog i umjetničkog rada. Nedjelje obilježavanja dana Univerziteta Crne Gore počeće FLUID dizajn festival, koji će kroz različite programe trajati od 21. do 27. aprila. Biće promovisana i knjiga „The Boka Kotorska Bay Environment” u izdanju jedne od najvećih svjetskih izdavačkih kuća Springera, a čiji su urednici i predstavnici Instituta za biologiju mora.Svoju promociju imaće i Kancelarija za inovaciono-edukativne usluge, dok će studenati i saradnici umjetničkih fakulteta organizovati trodnevnu radionicu sa štićenicima JU “Ljubović”  pod nazivom “Kreativne akcije i animacije”. Za štićenike će biti izvedena i predstava "Ljubaf".

Dio programa je i prezentacija naučno-istraživačkih dometa i saradnje prvog crnogorskog BIO-ICT Centra izvrsnosti sa privredom, uz organizovanje interaktivnih radionica sa studentima ETF-a u BIO-ICT i Foremont laboratorijama. Tradicionalno, u sklopu obilježvanja Dana Univerziteta Crne Gore, biće održana i promocija doktora nauka i uručene plakete najboljim studentima.

Kompletan program možete preuzeti iz pridruženog fajla:

Dokumenta

Dan Univerziteta Crne Gore_program