06.11.2017

Pokrenut postupak za izbor novog člana Upravnog odbora

Senat Univerziteta Crne Gore pokrenuo je danas postupak za izbor jednog predstavnika akademskog osoblja sa akademskim zvanjem iz oblasti prirodnih i tehničkih nauka u Upravnom odboru Univerziteta Crne Gore, nakon što je tajnim glasanjem iz tog upravljačkog tijela opozvan profesor Vladimir Pešić.

Senat se na sjednici pozitivno izjasnio o Inicijativi Instituta za biologiju mora za opoziv prof. dr Vladimira Pešića iz Upravnog odbora. Nakon sprovedene procedure tajnog glasanja, Komisija za sprovođenje postupka izjašnjavanja po prijedlogu Instituta, utvrdila da je za prijedlog Instituta glasalo 30 od 33 prisutna senatora. Senat broji 36 članova. Odluka Senata biće proslijeđena Upravnom odboru na dalji postupak.

17.11.2017 Rektorat

V.f. rektora prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa delegacijom Studentskog parlamenta

17.11.2017 Rektorat

Čestitka v.f. rektora prof. dr Danila Nikolića povodom Međunarodnog dana studenata