08.11.2017

Imenovana komisija za izbor rektora Univerziteta Crne Gore

Upravni odbor Univerziteta Crne Gore konstatovao je na današnjoj sjednici da je odlukom Senata Univerziteta Crne Gore redovni profesor Prirodno-matematičkog fakulteta prof. dr Vladimir Pešić opozvan članstva u tom upravljačkom tijelu, čime mu je i prestao mandat u Upravnom odboru.

Upravni odbor predao je u nadležnost i dalje postupanje Sudu časti Univerziteta Crne Gore profesora Pešića zbog kvalifikacija koje je iznosio na račun članova Senata i Upravnog odbora, o čemu će konačnu ocjenu dati Sud časti.

Na sjednici Upravnog odbora Miloš Pavićević izabran je za direktora Društva sa ograničenom odgovornošću Univerzitetski sportsko-kulturni centar na period od tri godine.

Imenovana je i izborna komisija za sprovođenje postupka izbora rektora Univerziteta Crne Gore u  sastavu: prof. dr Gordana Paović-Jeknić (predsjednica), prof. mr Miran Begić, Vladan Joković, dr Milanko Damjanović i Vasilije Ivanović (članovi).

Upravni odbor uputio je zahtjev Direkciji javnih radova za bržu realizaciju projekata koji su u toku, a među kojima su rekonstrukcija toplane Univerziteta Crne Gore, fiskulturne sale Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, univerzitetskog kompleksa fakulteta umjetnosti na Cetinju, zgrade Tehničkih fakuleta u Podgorici i Naučno-tehnološkog parka.

Među razmatranim tačkama sjednice Upravnog odbora bio je i dopis Ministarstva nauke upućen Elektrotehničkom fakultetu o projektu Centar izvrsnosti u bioinformatici (BIO–ICT), a vezano za model organizovanja Centra i informacije o budućim i tekućim aktivnostima na tom projektu. Uprava fakulteta i rukovodilac Projekta zaduženi su da pripreme dopunsku informaciju i dokumentuju ostvarene rezultate. Postoji mogućnost da se po nalogu Ministarstva nauke formira posebno pravno lice koje bi se bavilo daljom realizacijom tog projekta.

19.02.2018 Rektorat

Upravni odbor donio Odluku o politici novog zapošljavanja na Univerzitetu Crne Gore

15.02.2018 Rektorat

Rektor Nikolić i ambasador Galip razgovarali o unapređenju saradnje sa turskim univerzitetima