Studenti i profesori Građevinskog fakulteta dali krv

Na Građevinskom fakultetu Univerziteta Crne Gore, dobrovoljnom akcijom davanja krvi, nastavljena je kampanja „Krv nije voda“, koju Univerzitet Crne Gore partnerski realizuje sa Studentskim parlamentom Univerziteta Crne Gore i Zavodom za transfuziju krvi.

Akcija je organizovana uoči Dana studenata, koji se obilježava 17. novembra, kazao je student povjerenik Građevinskog fakulteta Danilo Jelovac. Prema njegovim riječima, odziv na akciju je bio dobar, s obzirom na broj studenata na Fakultetu.

„Prijavilo se oko 30 studenata, a među dobrovoljcima su bili i profesori, zajedno sa dekanom Srđom Aleksićem“, kazao je Jelovac.

Predsjednica Studentskog Parlamenta Univerziteta Crne Gore Sara Arianna Serhatlić kazala je da će na svakom fakultetu UCG, u narednom periodu, biti organizovane akcije dobrovoljnog davanja krvi.

„Akcija na Građevinskom fakultetu je prva u ovoj studijskoj godini. Slijedi nam akcija na Prirodnomatematičkom fakultetu, u decembru. Ova aktivnost se organizuje u saradanjii sa studentskim predstavnicima koji su članovi Studentskog parlamenta“, rekla je Serhatlić. Ovim činom, dodala je, studenti dokazuju da imaju svijest o humanosti i želji da doprinosu opštem dobru ljudi.

Dobrovoljni davalac krvi, student druge godine Građevinskog fakulteta Jovan Mićunović, kazao je da je ovo drugi put da daje krv. Prvi put je to bila pomoć osobi kojoj je bila potrebna krv, a danas želja da se pridruži humanitarnoj akciji.

Studenti se o kampanji „Krv nije voda“ mogu informisati putem web portala i naloga na društvenim mrežama Univerziteta Crne Gore i Studentskog parlamenta, kao i kod studenata povjerenika.

Kampanja „Krv nije voda“ ozvaničena je u aprilu ove godine potpisivanjem Memoranduma o saradnji između Univerziteta Crne Gore i Zavoda za transfuziju krvi Crne Gore, a u partnerstvu sa Studentskim  parlamentom Univerziteta Crne Gore. Osim studenata, kampanji se mogu pridružiti nastavnici, istraživači, saradnici i administrativno osoblje.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini