Potpisan sporazum o saradnji sa Univerzitetom „Ismail Qemali“ iz Albanije

Vršilac funkcije rektora Univerziteta Crne Gore prof. dr Danilo Nikolić i rektor Univerziteta „Ismail Qemali“ iz Valone u Albaniji, prof. dr Roland Zisi, potpisali su sporazum o saradnji, polazeći od zajedničkog interesa o potrebi razvoja obrazovnog i naučnoistraživačkog rada, kao i širenja saradnje između dvije ustanove.

Osim v.f. rektora prof. dr Nikolića i rektora prof. dr Zisija, potpisivanju sporazuma prisustvovali su i predsjednik Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore prof. dr Duško Bjelica, kao i prorektor Enkelejd Mehilli i profesori Kristofor Lapa i Aranit Gjipali sa Univerziteta „Ismail Qemali“.

Sporazum podrazumijeva, u zavisnosti od dostupnih fondova i interesa potpisnika, razmjenu istraživača, nastavnog i administrativnog kadra, razmjenu studenata na svim nivoima studija i zajedničke istraživačke aktivnosti.

Predviđeno je i učešće na seminarima i drugim akademskim susretima, posebni kratkoročni akademski programi, profesionalni razvojni programi, kao i druge oblasti u kojima je konkretna saradnja od zajedničkog interesa uspostavljena ili će biti razvijana.

Na oba univerziteta, kako je precizirano, biće određen službenik koji će razvijati i koordinirati specifičnim aktivnostima ili programima. Sporazum je oročen na pet godina sa mogućnošću produženja.

Saradnja između Univerziteta Crne Gore i Univerziteta „Ismail Qemali“ uspostavljena je prije pet godina kroz dva projekta iz oblasti pomorstva iz programa Tempus i Herd Maritime. Univerzitet „Ismail Qemali“ najveća je državna visokoobrazovna ustanova na jugu Albanije.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini