Senat podržao prof. dr Danila Nikolića za rektora

Senat Univerziteta Crne Gore podržao je Program razvoja Univerziteta Crne Gore za mandatni period 2017. – 2020. kandidata za izbor rektora prof. dr Danila Nikolića i uputio ga Upravnom odboru na odlučivanje. Upravni odbor bi odluku o izboru trebalo da donese na sjednici koja je zakazana za  utorak, 28. novembra.

Profesor Nikolić, koji je vršilac funkcije rektora, podsjetio je, predstavljajući Program na aktivnosti koje su realizovane u posljednja dva mjeseca kako je na toj dužnosti, a među kojima je uspješna organizacija nastave na Visokoj medicinskoj školi u Beranama, kao i potpisivanje ugovora o saradnji sa tri univerziteta.

On je naveo da su naimenovani rukovodioci Naučnog odbora, Centra za doktorske studije i Centra za studije i monitoring kvaliteta. Isplaćena su i sva zaostala dugovanja profesorima, kazao je profesor Nikolić, uz podsjećanje da je predviđen budžet Univerziteta Crne Gore za narednu godinu u iznosu od 19,3 miliona eura.

On je rekao i da je uspostavljena redovna komunikacija sa dekanima i direktorima fakulteta i instituta, Studentskim parlamentom, Upravnim odborom Univerziteta Crne Gore i Vladom kao osnivačem.

Govoreći o prioritetima u mandatu rektora, profesor Nikolić je naveo osavremenjavanje nastavnih planova i programa kroz kreativnu interakciju studenata, saradnika, profesora i u skladu sa dinamikom tražnje na tržištu.

Prioritet je i kadrovska politika kroz unapređivanje znanja i vještina univerzitetskog kadra, zapošljavanje mladih saradnika, ali i unapređivanje znanja i vještina studenata u cilju bržeg zapošljavanja i realizacije perspektivnih karijera.

Usklađivanje razvoja i intenzivnije povezivanje organizacionih jedinica Univerziteta radi unapređenja operativne efikasnosti, finansijske održivosti, udruživanja prostornih i kadrovskih kapaciteta, bolje iskorišćenosti naučne i stručne opreme, racionalizacije poslovanja, razvoja interdisciplinarnih područja, takođe su važni prioriteti.

U obraćanju Senatu, kao prioritet, profesor Nikolić naveo je i jačanje partnerskog odnosa sa privrednim subjektima i relevantnim javnim institucijama kroz zajedničke projekte, javno-privatna partnerstva, programe cjeloživotnog obrazovanja i intenzivnije uključivanje privrednika u nastavu, a studenata u privrednu praksu.

Najavio je konstruktivnu saradnju sa državnim institucijama i Vladom kao osnivačem, kao i izradu Strategije razvoja Univerziteta Crne Gore u najkraćem roku, a u skladu sa relevantnim crnogorskim i strateškim dokumentima Evropske unije iz oblasti visokog obrazovanja.

On je u Programu naveo da će nastojati da preuzete obaveze ispunjava rukovodeći se svjetskim standardima i najboljom praksom razvoja visokoobrazovnih institucija, uz kvalitetnu podršku nastavnog i administrativnog kadra, stručnih i administrativnih tijela, fakulteta, instituta, umjetničkih akademija i studentskih organizacija.

Program razvoja Univerziteta Crne Gore koji je predstavio kandidat za rektora prof. dr Danilo Nikolić je u prilogu.

Dokumenti

Program razvoja Univerziteta Crne Gore - kandidat za rektora prof. dr Danilo Nikolić

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini