Pokrenuti postupci za izbor dekana Pomorskog i Prirodno-matematičkog fakulteta

Upravni odbor Univerziteta Crne Gore donio je odluke da pokrene postupke za izbor dekana Pomorskog fakulteta i Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta Crne Gore.

„Odluke o pokretanju postupka za izbor dekana donesene su nakon što su se stekli svi preduslovi za ostvarivanje svih zakonskih pretpostavki u sprovođenju izbornog procesa“, kazao je nakon sjednice predsjednik  Upravnog odbora prof. Dr Duško Bjelica.

Konkursi za izbor dekana biće objavljeni u Biltenu Univerziteta Crne Gore i u dnevnom listu koji izlazi u Crnoj Gori.

Prijave na konkurs podnose se u roku od 15 dana od dana objavljivanja konkursa u dnevnom listu koji izlazi u Crnoj Gori.

Upravni odbor Univerziteta Crne Gore donio je odluku o izboru vanrednog profesora dr Gorana Barovića za dekana Filozofskog fakulteta. Barović koji je i aktuelni dekan tog fakulteta bira se za mandatni period 2017-2020. On će na dužnost stupiti 21. avgusta.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini