Izabran novi predsjednik Suda časti Univerziteta Crne Gore

Dr Boris Vukićević, docent na Fakultetu političkih nauka, izabran je za predsjednika Suda časti na danas održanoj konstitutivnoj sjednici ovog tijela Univerziteta Crne Gore.

Vukićević je izglasan na osnovu predloga više članova Suda časti. Podsjetimo, Sud časti je nedavno formiran u sastavu od devet članova, po donošenju odluke Senata Univerziteta Crne Gore, a na osnovu prijedloga rektora prof. dr Danila Nikolića.

Članovi Suda časti, koje je izabrao Senat su, osim dr Borisa Vukićevića, mr Predrag Janković, vanredni profesor na Muzičkoj akademiji, dr Marina Rakočević, vanredni profesor na Građevinskom fakultetu, dr Miroslav Kezunović, redovni profesor na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje, dr Božidar Popović, docent na Prirodno-matematičkom fakultetu, dr Filip Vukmirović, vanredni profesor na Medicinskom fakultetu, dr Dragana Kujović, naučni savjetnik u Istorijskom institutu i dr Miroslav Doderović, vanredni profesor na Filozofskom fakultetu. Miloš Vuksanović, student Biotehničkog fakulteta, je član Suda časti koga je izabrao Studentski parlament.

Nadležnost Suda časti definisana je Zakonom o visokom obrazovanju, Statutom Univerziteta Crne Gore i Etičkim kodeksom Univerziteta Crne Gore.

24.05.2018 Rektorat

Crnogorska delegacija na ministarskoj konferenciji o visokom obrazovanju u Parizu

24.05.2018 Rektorat

UCG preuzima predsjedavanje UNIADRION asocijacijom univerziteta 1. juna