20.12.2017

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini

Rektor Univerziteta Crne Gore prof. dr Danilo Nikolić sastao se danas sa predstavnikom ukrajinskog Politehničkog nacionalnog Univerziteta (Lviv Polytechnical National University), prof. dr Borisom Bolibruokm i razgovarao o međusobnoj saradnji dvije visokoobrazovne institucije.

Rektor Nikolić je kazao da Univerzitet Crne Gore posebnu pažnju pridaje internacionalizaciji i povezivanju, kako sa međunarodnom naučnoistraživačkom, tako i sa umjetničkom zajednicom, te je, u skladu sa svojim stremljenjima, Univerzitet Crne Gore otvoren za uspostavljanje saradnje sa ukrajinskim Univerzitetom.

Pored  povezivanja i uspostavljanja saradnje, na sastanku je bilo riječi o mobilnosti, podsticanju razmjene studenata, kao i akademskog osoblja, usavršavanju i razmjeni znanja, te osnivanju zajedničkih master studija.

Najavljeno je i uspostavljanje i potpisivanje sporazuma kako bi se ovaj vid saradnje konkretizovao.

13.04.2018 Rektorat

Zvanično otvorena XV Međunarodna naučna konferencija u oblasti sporta u Budvi

03.04.2018 Rektorat

Čestitka Rektora Univerziteta Crne Gore za Dan studenata