20.12.2017

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini

Rektor Univerziteta Crne Gore prof. dr Danilo Nikolić sastao se danas sa predstavnikom ukrajinskog Politehničkog nacionalnog Univerziteta (Lviv Polytechnical National University), prof. dr Borisom Bolibruokm i razgovarao o međusobnoj saradnji dvije visokoobrazovne institucije.

Rektor Nikolić je kazao da Univerzitet Crne Gore posebnu pažnju pridaje internacionalizaciji i povezivanju, kako sa međunarodnom naučnoistraživačkom, tako i sa umjetničkom zajednicom, te je, u skladu sa svojim stremljenjima, Univerzitet Crne Gore otvoren za uspostavljanje saradnje sa ukrajinskim Univerzitetom.

Pored  povezivanja i uspostavljanja saradnje, na sastanku je bilo riječi o mobilnosti, podsticanju razmjene studenata, kao i akademskog osoblja, usavršavanju i razmjeni znanja, te osnivanju zajedničkih master studija.

Najavljeno je i uspostavljanje i potpisivanje sporazuma kako bi se ovaj vid saradnje konkretizovao.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Uspjeh košarkaša na međunarodnom turniru pozdravili Rektor i Predsjednik Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore