28.04.2017

Radionice u okviru sedmice obilježavanja Dana Univerziteta Crne Gore

Karijerni centar Univerziteta Crne Gore, kao servis namijenjen jačanju praktičnih vještina naših studenata, u okviru nedjelje obilježavanja Dana Univerziteta Crne Gore, organizovao je dvije radionice koje su imale za cilj bolju pripremu studenata Univerziteta Crne Gore za tržište rada.

Na Elektrotehničkom fakultetu, studenti su imali priliku da prisustvuju radionici „Kreativnost u funkciji savremenog biznisa“ koju su održali saradnici sa Ekonomskog fakutleta UCG mr Ivan Radević i mr Vladimir Đurišić. Oni su prisutnim studentima predstavili koncept kreativnosti kao mentalni proces koji uključuje stvaranje novih ideja, pojmova, ili rješenja problema, stavljajući akcenat na razumijevanje koncepta kreativnosti u poslovnom svijetu.

Na Fakultetu političkih nauka, doc. dr Olivera Komar studentima je održala radionicu „Politikolog – zanimanje budućnosti“. Prisutni studenti imali su priliku da prodiskutuju sa profesoricom Komar o svim prednostima i nedostacima profesije, ali i o budućim perspektivama i izazovima koje bavljenje politikologijom sa sobom nosi, kao i o nastavku njihovog karijernog puta.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini