24.04.2017

Promovisan Univerzitet na manifestaciji "Pravi izbor - korak do uspjeha"

Na poziv organizatora „NVO Tvrđava“ predstavnici Karijernog centra prisustvovali su skupu „Pravi izbor – korak do uspjeha“, koji se već po osmi put zaredom organizuje s ciljem da se najboljim maturantima Crne Gore predstave univerziteti koji su im na raspolaganju za nastavak školovanja.

Manifestacija je bila organizovana u odmaralištu Crvenog krsta u Sutomoru, a bilo je prisutno više od 100 lučonoša iz srednjih škola širom Crne Gore. Prisutni maturanti imali su priliku da se informišu o svim fakultetima koji postoje na Univerzitetu Crne Gore, kao i da čuju više o posebnim servisima koje UCG nudi poput Karijernog centra i Centra za međunarodnu saradnju.

U okviru diskusije koja je uslijedila na kraju maturanti su izrazili visok stepen interesovanja za studijske programe dostupne na Univerzitetu Crne Gore, a posebno su se interesovali za mogućnosti studentskih razmjena dostupnih u okviru od nekih programa kreditne mobilnosti u kojima UCG učestvuje.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini