22.04.2017

Profesori Muzičke akademije na EAS konferenciji u Salcburgu

Predstavnici Muzičke akademije Univerziteta Crne Gore, venredni profesor Jelena Martinović Bogojević i doc. dr Vedrana Marković  učestvuju kao izlagači na 25. godišnjoj konferenciji  vodeće evropske asocijacije muzičkih pedagoga European Association for Music in Schools  (EAS), kao i šeste regionalne konferencije svjetske asocijacije ISME, koja se održava na prestižnom Univerzitetu Mocarteum (Univerzität Mozarteum) u Salcburgu (Austrija).

Profsorica Jelena Martinović Bogojević je postavljena od EAS-a za Nacionalnog koordinatora za Crnu Goru, te će na konferenciji učestvovati i u radu grupe Nacionalnih koordinatora, koju čine predstavnici iz 29 evropskih zemalja.

Tema ovogodišnje konferencije nosi naziv Joint (Ad) venture Music/Networking as a Challenge of Music Teachers i ima za cilj podsticanje institucionalnog povezivanja i umrežavanja u cilju promocije i poboljšanja muzičkog obrazovanja u obrazovnim sistemima evropskih zemalja.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini