02.04.2017

Proglašenjem najboljih naučnika završena Konferencija CSA

Dodjelom nagrada najboljem mladom naučniku i ženi u nauci zatvorena je 14. Međunarodna naučna konferencija „Transformacioni procesi u sportu - sportska dostignuća, koja je u prethodna tri dana organizovana u Budvi.

Za najboljeg mladog naučnika proglašen je Marko Gušić sa Univerziteta u Novom Sadu, a za najbolju ženu u nauci Jana Nova sa Univerziteta Masarik u Brnu, u Češkoj.

Nepodijeljeno mišljenje učesnika i organizatora skupa je da je konferencija opravdala sva očekivanja i da su Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore i Crnogorska sportska akademija, kao organizatori, načinili dodatni iskorak u promociji sportske nauke i njenog značaja, ali i na povezivanju naučno-istraživačke zajednice zemalja učesnica.

U radu konferencije, kroz plenarna izlaganja, poster sesije, radionice i panele, učestvovalo je gotovo 300 učesnika iz 23 države svijeta.

Posebna vrijednost konferencije, osim multidisciplinarnosti, je i učešće oko 100 magistranata i doktoranata, koji su bili u prilici da prate izlaganja i učestvuju u diskusijama koje su vodili prominentni regionalni i svjetski naučnici i istraživači iz oblasti sportskih, društvenih, humanističkih i medicinskih nauka.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini