29.03.2017

Integracioni procesi utiču na mir i bezbjednost u Jugoistočnoj Evropi

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

Na Pravnom fakultetu Univerziteta Crne Gore  održana je naučno-stručna konferencija  "Unapređenje stabilnosti u Jugoistočnoj Evropi - Crna Gora i jačanje kolektivnog sistema bezbejdnosti", na kojoj su učestvovali visoki predstavnici Vlade Crne Gore, diplomatskog kora, misija u Crnoj Gori i predstavnici Pravnog fakulteta.

Na konferenciji je analizirana kompleksnost bezbjednosnih izazova sa kojima se suočava savremena civilizacija i ukazano na neophodnost integrisanog i sveobuhvatnog pristupa u upravljanju rizicima, izazovima i prijetnjama u ovaj oblasti. Učesnici konferencije su u fokusa razmatranja pored euroatlantskih integracija Crne Gore, tretirali i pitanja međunarodnog terorizma, vjerskog ekstremizma, radikalizma, transnacionalnog organizovanog kriminaliteta, migrantske krize, bezbjednosti granica, bezbjednosti životne sredine i druga važna pitanja bezbjednosti. Zaključeno je da sistem kolektivne bezbjednosti i jačanje integracionih procesa u Evropskoj Uniji utiču na stabilizovanje mira i bezbjednosti u Jugoistočnoj Evropi.

Učesnici ove konferencije su bili dekan Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore prof. dr Velimir Rakočević,  ministar odbrane u Vladi Crne Gore  mr Predrag Bošković, ambasadorka Maryse Daviet, šefica Misije OEBS-a u Crnoj Gori, ambasador  Slovenije Mitja Močnik, sekretar Vijeća za nacionalnu bezbjednost dr Veselin Veljović, državni sekretar u Ministarstvu unutrašnjih poslova i Nacionalni koordinator za NATO mr Dragan Pejanović, prof. dr Ranko Mujović, šef katedre za međunarodnio pravo Pravnog fakuleta Univerziteta Crne Gore,  Aleksandar Dedović, direktor ALFA centra, dr Savo Kentera rukovodilac Atlantskog saveza u Crnoj Gori, prof. dr Olivera Injac, Pravni fakulteta Univerziteta Donja Gorica, prof. dr Darko Trifunović, Fakultet bezbjednosti, Univerziteta u Beogradu, prof. dr Aleksandar R. Ivanović, INternacionalni univerzitet,  i sa Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore prof. dr Aleksandar B. Ivanović, Ivan Vukčević, Aleksa Delibašić, Aldijana Kajević,Jelena Tomaševići Radovan Nikolić. Konferenciju su moderirale istaknute studentkinje  III godine Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore Ksenija Korać i Sanja Raković.

13.04.2018 Rektorat

Zvanično otvorena XV Međunarodna naučna konferencija u oblasti sporta u Budvi

03.04.2018 Rektorat

Čestitka Rektora Univerziteta Crne Gore za Dan studenata