Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

Rektor Univerziteta Crne Gore prof. dr Danilo Nikolić razgovarao je danas sa ministrom kulture Aleksandrom Bogdanovićem o saradnji dvije institucije kojom su obje strane zadovoljne i mogućnostima za njeno unapređenje.

U toku susreta saopšteno je da se Memorandum o saradnji u oblasti kulturno-umjetničkog stvaralaštva, kulturne baštine i medija između Ministarstva kulture i Univerziteta Crne Gore, za period 2016 – 2020. godina, realizuje veoma dobro.

Prostor za proširenje saradnje sa Univerzitetom u Ministarstvu vide i kroz mogućnost za apliciranje na aktuelne i prestojeće konkurse tog vladinog resora koji se odnose na kulturno-umjetničko stvaralaštvo i kulturnu baštinu.

Rektor Nikolić i ministar Bogdanović ocijenili su i da bi trebalo iskoristiti pogodnosti biznis inkubatora na Cetinju za razvoj preduzetničkog duha u oblasti kulture kod studenata umjetničkih fakulteta.

Saopšteno je i da je ove godine izvjesna investicija Turske agencije za međunarodnu saradnju i koordinaciju u Crnoj Gori (TIKA) u Univerzitetski kompleks – Akademija umjetnosti na Cetinju, kao i da je kroz Kapitalni budžet opredijeljeno gotovo pola miliona eura za ovu namjenu.

Rektor Nikolić i ministar Bogdanović razgovarali su i o potencijalnoj lokaciji za Muzej savremene umjetnosti o čemu će komunikacija u narednom periodu biti intenzivirana.

Na sastanku sa ministrom kulture Aleksandrom Bogdanovićem i njegovim timom, osim rektora prof. dr. Danila Nikolića,  bili su i predsjednik Upravnog odbora prof. dr Duško Bjelica i prorektorica prof. dr Đurđica Petrović.

Informaciju Ministarstva kulture o susretu rektora prof. dr Danila Nikolića i ministra Aleksandra Bogdanovića možete pogledati ovdje.

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini