Ekonomski fakultet u potpunosti prilagođen osobama sa invaliditetom

Ekonomski fakultet Univerziteta Crne Gore u potpunosti je prilagođen osobama sa invaliditetom – saopštio je dekan doc. dr Nikola Milović. Tu univerzitetsku jedinicu, gdje se izvode završni radovi, sa dekanom su danas obišli predstavnici Direkcije javnih radova, Ministarstva održivog razvoja i turizma i Udruženja „Plegije“.

Milović je kazao da je vrijednost projekta 230 hiljada eura i zahvalio se Ministarstvu održivog razvoja i turizma i Direkciji javnih radova na podršci. On je naveo da je zahvaljujući realizaciji projekta Ekonomski fakultet u potpunosti prilagođen za pristup i kretanje lica smanjene pokretljivosti i osoba sa invaliditetom.

Nivoom prilagođenosti objekta fakulteta zadovoljni su i predstavnici udruženja „Plegija“ , koji su istakli da će uveliko biti olakšano studiranje osoba sa invaliditetom na Ekonomskom fakultetu.

U toku realizacije projekta, na objektu su završeni obimni građevinski i građevinsko-zanatski radovi, kao i radovi na instalacijama vodovoda i kanalizacije, elektroinstalacija jake struje i montaži opreme.

U potpunosti su sanitarni čvorovi po spratovima, montirane su tri vertikalno podizne platforme, kao i dvije koso podizne platforme. Takođe, montirane su i četiri unutrašnje rampe za savladavanje denivelacija unutar objekta, a na svim predviđenim mjestima postavljene su oznake pristupačnosti.

Završena je i montaža panoramskog lifta i mašinske lift-kućice, a obilježena su i označena dva pristupačna parking mjesta.

Za slabovida i slijepa lica postavljene su taktilne trake za spoljašnje i unutrašnje prostore, orjentacioni planovi reljefno izrađeni za kretanje u objektu po svim etažama, kao i oznake prostorija na Brajevom pismu na svim prostorijama do kojih vode taktilne trake.Učionice, sale, računarske sale i amfiteatri imaju prilagođena mjesta za osobe sa invaliditetom kako bi bez ikakvih smetnji pohađale nastavu.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini