Dobra saradnja UCG sa turskim univerzitetim

Rektorka Univerziteta Crne Gore prof. Radmila Vojvodić razgovarala je danas sa ambasadorom Turske u Crnoj Gori Serhatom Galipom i direktorom turskog kulturnog centra „Yunus Emre“ Džihanom Ozdemirom o mogućnostima za unapređenje saradnje u oblasti obrazovanja.

Sagovornici su ocijenili da je saradnja Univerziteta Crne Gore sa turskim univerzitetima dobra i kada je u pitanju mobilnost i projektno naučno-istraživačka aktivnost, dok sa kulturnim centrom može biti dodatno unaprijeđena, između ostalog, i kroz zajedničke programe sa umjetničkim fakultetima Univerziteta Crne Gore.

Razgovarano je o mogućnosti pripreme plana stupendiranja crnogorskih studenata po strateškim oblastima kako bi oni, nakon studija u Turskoj, stečena znanja valorizovali u Crnoj Gori, i o mogućnostima izučavanja turskog jezika.

Tokom sastanka razgovarano je i o projektu izgradnje objekta Fakulteta dramskih umjetnosti na prostoru Univerzitetskog kompleksa - Akademija umjetnosti na Cetinju, koji predstavlja najveću investiciju koju Turska, posredstvom Agencije za međunarodnu saradnju i koordinaciju (TIKA), realizuje u Crnoj Gori. Taj projekat vrijedan je između tri i 3,5 miliona eur

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini