16.01.2017

Globalno umrežavanje naučnih novinara

Udruženje naučnih novinara Crne Gore, čije je formiranje inicirano tokom radionice Univerziteta Crne Gore, postalo je član Svjetske federacije naučnih novinara.

U crnogorskom udruženju su predstavnici crnogorskih štampanih i elektronskih medija koji su krajem prošle godine bili  učesnici radionice “Izvještavanje o nauci na popularan način:  Kako, kada i zašto pisati medijske priče o istraživanju i akademiji”, sa uglednim predavačem, novinarom britanskog časopisa New Scientist Mićom Tatalovićem.

Radionica je, između ostalog, imala i za cilj umrežavanje novinara koji se bave ovom tematikom i povezivanja sa Univerzitetom u pogledu pružanja informacija. Dio je HERIC projekta “Poboljšanje komunikacionih kapaciteta Univerziteta Crne Gore“.

Zajedno sa novinarima, na radionici su razmatrani modeli popularisanja nauke, sagledavani su i aspekti komunikacije sa naučnicima i Univerzitetom Crne Gore, kao i potreba za većim međusobnim razumijevanjem usljed postizanja zajedničkog interesa, a to je popularisanje akademskih ili naučnih tema.

Udruženje naučnih novinara Crne Gore  ima i blog  na kojem objavljuje informacije iz svijeta nauke.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini