17.01.2018

Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike

Konkurs za upis polaznika 16. generacije Škole retorike otvoren je za sve zainteresovane kandidate do 1. februara 2018. godine.

Škola retorike je prvi program te vrste u Crnoj Gori, koji je do sada pohađalo preko 400 polaznika, kroz 15 generacija. Cilj Škole je da polaznicima pruži teorijska znanja iz oblasti retorike, kao i da im omogući ovladavanje vještinama dobrog govora, debatovanja i pregovaranja.

Program Škole obuhvata 60 časova, grupisanih u 20 sesija od po 3 časa (1/3 čini teorijski, a 2/3 praktični dio). Škola traje 3 mjeseca pri čemu se predavanja održavaju radnim danima, jednom do dva puta sedmično, u terminu od 18 do 21 h, na FDES-u (Gradski stadion “Budućnost”, sjeverna tribina).

Prijavljivanje se vrši online putem, po sistemu prve prijave. Popunjen prijavni formular (koji se može preuzeti sa adrese www.retorika.me) potrebno je poslati na adresu retorika@fdes.me, najkasnije do 1. februara 2018. godine.

Broj polaznika je ograničen.

Detaljnije informacije o Školi retorike, informacije o dosadašnjim polaznicima, kao i njihovi utisci o Školi mogu se pronaći na adresi www.retorika.me.

Po završetku Škole polaznicima se otvaraju nove mogućnosti za dalje napredovanje u govorničkoj vještini, ali i lijepo druženje sa ljudima sličnih interesovanja, kroz Alumni klub Škole retorike, koji čine bivši polaznici Škole, a koji je osnovan sa ciljem da se, kroz redovna okupljanja, obezbijedi mogućnost jačanja retoričkih mogućnosti, ali i širenja same ideje retorike.

19.02.2018 Rektorat

Upravni odbor donio Odluku o politici novog zapošljavanja na Univerzitetu Crne Gore

15.02.2018 Rektorat

Rektor Nikolić i ambasador Galip razgovarali o unapređenju saradnje sa turskim univerzitetima