Konferencija CSA mjesto gdje se naučno znanje dijeli sa svijetom

Kada ideje razmjenjuju učesnici iz 23 zemlje, sa četiri kontinenta, onda je jasan sve veći značaj Međunardone naučne konferencije “Transformacioni procesi u sportu”, koja se ove godine 14. put održava u Budvi – ocijenio je profesor Selčuk Akpinar sa Hači Bektaš Veli Univerziteta u Turskoj.

“Ljudi su počeli da uviđaju kolika je važnost i moć konferencije, tako da se iz godine u godinu povećava broj učesnika. Ovo, takođe, pokazuje i da je organizacioni odbor konferencije dobro odradio posao. Vjerujem da će svi učesnici imati puno novih ideja”, kazao je profesor Akpinar za web portal Univerziteta Crne Gore.

Riječ je o naučniku čije je polje eskpertize i  istraživanja uticaj dugoročnoh treninga u različitim sportovima na funkcionalnu asmimetriju hemisfera mozga, ali i izvršnom uredniku časopisa „Montenegrin Journal of Sports Science and Medicine“, kojeg izdaje Crnogorska sportska akademija i Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore.

Činjenica je, smatra Akpinar, da Konferencija iz godine u godinu doživljava brz rast, u težnji da podijeli svoje naučno znanje sa svijetom.

“Ona ruši granice i postaje vrlo dobro poznata konferencija, kako u regionu, tako i u svijetu. Naravno, moram da pomenem da rektorka Radmila Vojvodić, kao i profesori Duško Bjelica i Stevo Popović imaju veoma važnu ulogu u promovisanju konferencije” – naveo je on.

Prema njegovim riječima, veliku vrijednost za sportsku nauku predstavljaju i dva časopisa koja izdaju CSA i Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore - Montenegrin Journal of Sports Science and Medicine i Sport Mont.

“Montenegrin Journal of Sports Science and Medicine je sada indeksiran u poznatim svjetskim naučnim bazama, uključujući Thompson Reuters and Scopus. To nije bio lak posao za časopis koji postoji šest godina“ kazao je Akpinar, ocjenjujući da je uspjeh časopisa rezultat timskog rada u koji je uključen veliki broj ljudi i dobre sinergije među njima.

On je dodao da je i časopis Sport Mont uvršten u baze koje imaju indeks visokog uticaja, kao i da vjerujem će ubrzo dostići nivo koji zaslužuje i biti u još većem rangu.

13.04.2018 Rektorat

Zvanično otvorena XV Međunarodna naučna konferencija u oblasti sporta u Budvi

03.04.2018 Rektorat

Čestitka Rektora Univerziteta Crne Gore za Dan studenata