Konferencija CSA mjesto gdje se naučno znanje dijeli sa svijetom

Kada ideje razmjenjuju učesnici iz 23 zemlje, sa četiri kontinenta, onda je jasan sve veći značaj Međunardone naučne konferencije “Transformacioni procesi u sportu”, koja se ove godine 14. put održava u Budvi – ocijenio je profesor Selčuk Akpinar sa Hači Bektaš Veli Univerziteta u Turskoj.

“Ljudi su počeli da uviđaju kolika je važnost i moć konferencije, tako da se iz godine u godinu povećava broj učesnika. Ovo, takođe, pokazuje i da je organizacioni odbor konferencije dobro odradio posao. Vjerujem da će svi učesnici imati puno novih ideja”, kazao je profesor Akpinar za web portal Univerziteta Crne Gore.

Riječ je o naučniku čije je polje eskpertize i  istraživanja uticaj dugoročnoh treninga u različitim sportovima na funkcionalnu asmimetriju hemisfera mozga, ali i izvršnom uredniku časopisa „Montenegrin Journal of Sports Science and Medicine“, kojeg izdaje Crnogorska sportska akademija i Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore.

Činjenica je, smatra Akpinar, da Konferencija iz godine u godinu doživljava brz rast, u težnji da podijeli svoje naučno znanje sa svijetom.

“Ona ruši granice i postaje vrlo dobro poznata konferencija, kako u regionu, tako i u svijetu. Naravno, moram da pomenem da rektorka Radmila Vojvodić, kao i profesori Duško Bjelica i Stevo Popović imaju veoma važnu ulogu u promovisanju konferencije” – naveo je on.

Prema njegovim riječima, veliku vrijednost za sportsku nauku predstavljaju i dva časopisa koja izdaju CSA i Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore - Montenegrin Journal of Sports Science and Medicine i Sport Mont.

“Montenegrin Journal of Sports Science and Medicine je sada indeksiran u poznatim svjetskim naučnim bazama, uključujući Thompson Reuters and Scopus. To nije bio lak posao za časopis koji postoji šest godina“ kazao je Akpinar, ocjenjujući da je uspjeh časopisa rezultat timskog rada u koji je uključen veliki broj ljudi i dobre sinergije među njima.

On je dodao da je i časopis Sport Mont uvršten u baze koje imaju indeks visokog uticaja, kao i da vjerujem će ubrzo dostići nivo koji zaslužuje i biti u još većem rangu.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini