Važno povezivanje naučnika i istraživača iz regiona

Rektorka Univerziteta Crne Gore prof. Radmila Vojvodić razgovarala je danas sa rektorom Univerziteta u Nišu prof. dr Draganom Antićem i prorektorkom za međunarodnu saradnju prof. dr Vesnom Lopičić. Sastanku su prisustvovali i prorektorica za međunarodnu saradnju Univerziteta Crne Gore prof. dr Maja Baćović i predsjednik Naučnog odbora Univerziteta Crne Gore Vladimir Pešić.

Sagovornici su razgovarali o važnosti učešća u međunarodnim naučno-istraživačkim i institucionalnim projektima, navodeći i da je dosadašnja saradnja dvaju univerziteta u ovoj oblasti bila dobra i na obostrano zadovoljstvo.

Ocijenjeno je i da bi regionalna saradnja na naučno-istraživačkim projektima mogla biti bolja, jer se naučne i istraživačke zajednice na taj način međusobno povezuju i razmjenjuju znanja i iskustva.

Razgovarano je i o Regionalnoj platformi za saradnju u oblasti visokog obrazovanja i istraživanja, čiji je primarni cilj razvoj i promocija saradnje između 11 univerziteta sa prostora Zapadnog Balkana u prioritetnim oblastima, kao i priprema zajedničkih aktivnosti u oblasti doktorskih studija.

Sagovornici su ocijenili i da se projekat „Enhancement of HE Research Potential Contributing to Further Growth of the WB Region“, na kojem su osim Univerziteta Crne Gore i Univerziteta u Nišu uključeni i drugi regionalni i međunarodni partneri, dobro realizuje i da će doprinijeti poboljšanju položaja istraživača u partnerskim zemljama.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini