03.04.2017

Studenti glume oduševili beogradsku publiku

Dugi aplauz u prepunoj sali Teatra „Zvezdara“ u Beogradu, nakon odigrane predstave „Tre sorelle“, potvrdio je kvalitet igre studenata i profesora glume , režije i produkcije Fakulteta dramskih umjetnosti Univerziteta Crne Gore.

Studenti četvrte godine glume su se beogradskoj publici predstavili 31. marta, kroz ispitnu predstavu koja je nastala u kopodukciji Fakulteta dramskih umjetnosti i Kulturnog centra Tivat.

Komad se bavi pitanjima lažnog morala, ljubavi, strasti i sputavanju želja, kroz priču o tri prčanjske sestre koje su zaljubljene  u jednog marinera. Riječ je o novoj verziji starog teksta poznatog dramaturga Stevana Koprivice.  Reditelj predstave je Zoran Rakočević, a u predstavi i igraju Marija Đurić, Jelena Đukić, Marija Labudović, Omar Bajramspahić, Vule Marković i Pavle Popović.

O ovom komadu i njegovom igranju, dramaturg Koprivica navodi:

-  „Sorelle“ se vraćaju u Tivat, a u poetičkoj interpretaciji studenata FDU sa Cetinja gdje predajem dramaturgiju, a u premijernoj produkciji ili koprodukciji Centra za kulturu Tivat.  Zapravo „Tre sorelle“ se vraćaju doma da provjere kako legende i demone i ljubavi sagledava najnovija generacija crnogorskih dramskih umjetnika. Ima li ljepšeg događaja za pisca i profesora škole iz koje dolazi reditelj i glumci?  Mladi gospodine Reditelju, mlade uvažene gospođice Glumice i gospodo Glumci, Vašem profesoru je čast što njegovom komadu podarujete novu energiju, nova značenja i nove demonske ljubavi, riječ je pisca Koprivice o ovom komadu.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini