30.03.2017

Održan projektni sastanak i obuka u okviru projekta Trans2Work

Članovi projektnog tima Univerziteta Crne Gore učestvovali su na projektnom sastanku i obuci, od 27. do 29. marta, u okviru Erasmus + projekta "School-to-Work Transition for Higher education students with disabilities in Serbia, Bosnia & Herzegovina and Montenegro (Trans2Work)".

Članovi projektnog tima su uspješno predstavili dosadašnje realizovane aktivnosti na projektu kroz elaboraciju radnih paketa. Takođe, prisustvovali su i obuci koja se odnosila na upotrebu web alata za studente sa invaliditetom kao i ostale učesnike, i to prvenstveno akademsko osoblje, mentore i poslodavce. U obuci su uzeli učešća i članovi projektnog tima sa Univerziteta u Mariboru i Univerziteta u Varšavi, predstavnici Univerziteta Makedonija iz Soluna, GNOSI Anaptyxiaki, AYDM, ASD, HO Partner, UOM i UM Feri, kao i ostali partneri iz Srbije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore.

Takođe, 27. marta je obavljen monitoring od strane Nacionalne Erasmus + kancelarije, dok je 28. marta urađena eksterna evaluacija projekta. Predstavljeni su razvojni ciljevi petog radnog paketa, utvrđeni su detalji oko organizacije E-learning seminara, mobilnosti studenata sa invaliditetom u narednom periodu, kao što su definisani indikatori koji će biti sastavni dio poluprojektnog izvještaja.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini