30.03.2017

Takmičenje srednjoškolaca na temu mladih i medija

Filozofski fakultet - Studijski program za socioligiju, Institut za sociologiju i psihologiju i Društvo sociologa Crne Gore su već treći put za redom organizovali takmičenje iz sociologije za učenike srednjih škola. Od 62 prijavljena kandidata, u finale se plasiralo 15 kandiata, koji su u kvalifikacionoj fazi imali izradu naučnog eseja na temu "Mladi i mediji".

Finalisti su imali javnu odbranu rada na Filozofskom fakultetu u okviru ove manifestacije imaju i pokazali izuzetnu elokventnost i visok stepen poznavanja sociološke problematike i kritičkog pristupa zadatoj temi. Prvo mjesto osvojila je učenica Isidora Marinković JU SGGŠ ing. Marko Radović Podgorica, drugo  Danilo Tošić iz Gimnazije "Slobodan Škerović" u Podgorici, a treće Nikolina Perović, JUSEŠ "Mirko Vešović", iz Podgorica.

Zavod za školstvo izdvojio je novčanu nagradu za prvoplasiranu takmičarku u iznosu od 100€ i poklon pakete, Filozofski fakultet je obezbijedio tablet za drugoplasiranog, Matica crnogorska je obezbijedila poklon knjige za sve učesnike takmičenja. Cijelo takmičenje organizovano na volonterskoj osnovi, i zahvaljujemo se svim koji su učestvovali u organizaciji takmičenj

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini