Studenti Filmske i TV režije donijeli nagrade iz Ohrida

Na studentskom filmskom festivalu “Feelmotion”, održan tokom marta, u Ohridu, u Makedoniji, učestvovali su studenti Fakulteta dramskih umjetnosti, studijskog programa Filmska i televizijska režija.

Nagradu za "Najbolji najčudniji film" dobio je Bojan Stijović za film "Pathos", dok je student Nikola Vučinić za film „Žeđ“ dobio nagradu za "Najbolji najtužniji film".

Osim nagrađenih ostvarenja, u okviru Student Film Festival “Feelmotion” prikazana su i dva studentska filma: „Da mu ….. mater",  studenta Ivana Čojbašića i "Revolucionarni dom", studenta Seada Šabotića.

Filmovi su nastali kao ispitne vježbe, odnosno završni ispiti na različitim nivoima studija, kroz saradnju svih studijskih programa, i sastavni su dio obrazovnog procesa studenata FDU Cetinja.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini