04.04.2017

Ljudski resursi na brodu

Predavanje na temu "Ljudski resursi na brodu – ukrcaj i menadžement posade", održano je na  Pomorskom fakultetu Univerziteta Crne Gore, studentima Nautike, Pomorskih nauka i Brodomašinstva. Predavač je bio kapetan Boro Lučić, koji je studentima prenio svoje iskustvo. Lučić je potpredsjednik Pacifičke pomorske asocijacije i autor priručnika STCW 2010 "Manila amandmani – primjena konvencije u praksi" i "Organizacija obuke pomoraca".

Kroz predavanje obrađene su teme organizacije ljudskih resursa na brodu, njihova zaduženja i obaveze, a budućim pomorcima su objašnjene tehnike intervjua kao i sama priprema za intervju uključujući testove znanja (praktična i teorijska) kao i cjelokupan sistem intervjua i pisanja potrebne biografije. Takođe, studentima je ukazano na rizike koji se pojavljuju prilikom ukrcaja pomoraca na brod.

Sa kapetanom Lučićem Pomorski fakultet ima odličnu saradnju već duži niz godina kroz njegovo angažovanje u nastavnom procesu (praktične vježbe iz sigurnosti na moru) i kroz organizovanje seminara vezanih za ukrcaj i život pomoraca na brodu.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini