05.04.2017

Premijer Duško Marković razgovarao sa studentima

Studentski parlament Univerziteta Crne Gore organizovao je danas, povodom Dana studenata, susret premijera Duška Markovića sa studentima Univerziteta Crne Gore, Univerziteta Mediteran, Univerziteta Donja Gorica i Fakulteta za državne i evropske studije.

Predsjednik Vlade Duško Marković rekao je u razgovoru sa studentima da Vlada planira uvođenje novog modela finansiranja javnih ustanova visokog obrazovanja, po kojem studenti osnovnih i master studija neće plaćati školarinu.Premijer je rekao da je Crna Gora u oblasti obrazovanja i kulture već usklađena sa Evropskom unijom.

„Stvaramo elitu koja ima potencijal da znanjem i mudrošću nadjača glasove populizma i nacionalizma, koji prijete da uvedu nerede i nestabilnost. Želim da zajedno sa vama gradimo CG koja će biti sinonim za napredak i inovacije, prosperitet i državu privlačnu za život“ – rekao je Marković.

Govoreći o strateškim političkim temama premijer je kazao, između ostalog, da je Crna Gora zakoračila u 21. vijek sa dvije mudre strateške odluke: da obnovi samostalnost i da budućnost veže za integraciju u EU i NATO.

„Od najvećeg značaja za svaku društvenu zajednicu je da realno procijeni svoje mjesto u najširem međunarodnom mozaiku“ – rekao je predsjednik Vlade.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini