07.04.2017

Studenti će steći znanje u advokatskim kancelarijama

Pravni fakultet Univerziteta Crne Gore  potpisao je sporazum o saradnji sa Advokatskom komorom Crne Gore. Sporazum su potpisali  dekan Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore prof. dr Velimir Rakočević i predsjednik Advokatske komore advokat Zdravko Begović.

Pravni fakultet Univerziteta Crne Gore i Advokatska komora Crne Gore ovim ugovorom su se obavezali da će, između ostalog,  zajednički podsticati širenje teorijskih stavova kroz praktičnu nastavu i obavljanje stručne prakse, doprinositi unapređivanju crnogorske legislative u skladu sa evropskim standardima, podsticati primjenu profesionalne etike, zajednički realizovati projekate, predavanja, seminare, radionice, okrugle stolove, naučne skupove, promovisati evropsko i uporedna prava.

Advokatska komora će preko svojih advokata učestvovati u radu praktičnog oblika nastavne aktivnosti. Pri tom će se studentima tumačiti iskustva iz postupaka u kojima učestvuju, kao što su krivični, parnični, vanparnični i drugi postupci, uključujući  i pravne postupke, kao što su davanje pravnih mišljenja, pisanja tužbi, žalbi, molbi, predstavki i drugih podnesaka, a uputiće ih i u druge pravne poslove, u domenu ostvarivanja prava fizičkih i pravnih lica.

Advokatska komora će organizovati edukaciju studenata kod advokata, u zajedničkim advokatskim kancelarijama ili advokatskim ortačkim društvima Svale godine, na Dan Fakulteta 27. oktobra), Komora će uručiti nagradu diplomiranom studentu koji je u toj godini, do 10. decembra, osnovne studije završi sa najvećom prosječnom ocjenom.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini