Pozdravna riječ rektorke prof. Radmile Vojvodić

Buduće kolege i koleginice,

Odabravši Univerzitet Crne Gore, vi ste zakoračili na najstariju i najuspješniju ustanovu visokog obrazovanja u Crnoj Gori, koja se od osnivanja 1974. godine stalno unapređuje i razvija, i koja vodi brigu ne samo o kvalitetu nastave i organizaciji studija, već i o individualnom pristupu studentu, razvoju ličnosti i njegovim posebnim talentima.

Ujedno, vi stupate u zajednicu od preko 20 000 studenata Univerziteta Crne Gore, koja dijeli zajedničke vrijednosti u evropskom prostoru visokog obrazovanja.

Univerzitet Crne Gore učestvuje u velikom broju programa Evropske unije, bavimo se unapređenjem praktičnih znanja i stranih jezika kod naših studenata, podstičemo naučno i umjetničko stvaralaštvo. Sve više naših studenata i profesora ide na razmjenu na najbolje evropske univerzitete i to je mogućnost koja se i vama pruža.

Vaša diploma i vaše znanje moraju biti konkuretni na evropskom tržištu, a sa reformom modela studiranja – trogodišnje osnovne, dvogodišnje master i trogodišnje doktorske studije (3+2+3) – koju realizujemo upisom vaše generacije, harmonizovali smo nastavne planove i programe sa referentnim univerzitetima u Evropi.

Zato podmlađujemo naučni i nastavni kadar, unapređujemo nastavu i praktični rad, osnažujemo naučno-istraživački rad i primjenu u praksi, povezujemo se sa privredom i društvom, podstičemo samozapošljavanje i preduzetničku kulturu naših visokoškolaca. Poštovane kolege, budite dio naše akademske zajednice, koja uvažava tradicionalne i slijedi crnogorske i evropske vrijednosti.

Pred vama su godine učenja, ali i druženja, razgovora o problemima, zauzimanje stavova, sticanje kulturnih navika, sport, društvena angažovanost – sve je to studiranje.

Znanje pokreće – na vama je da vjerujete u vlastite talente i uspjeh koji je zasnovan na znanju i rezultatu rada, da budete vrijedni i solidarni, slobodni i samouvjereni, znatiželjnog, kritičkog i kreativnog duha. Na vašim profesorima i njihovim saradnicima je da sve te vrijednosti podstiču kod vas u misiji stvaranja društva znanja.

Mi smo tu zbog vas. Vaš individualni intelektualni i profesionalni razvoj, u centru je naše pažnje. Čestitam vam početak studentskog života i želim uspjeh na studijama na Univerzitetu Crne Gore.

prof. Radmila Vojvodić

Facebook Twitter Google LinkedIn StumbleUpon Tumblr Pinterest Email Print

23.06.2017 Rektorat

Podrška Univerzitetu Crne Gore od Evropske federacije udruženja medicinskih sestara