12.05.2017

Akreditovan Univerzitet Crne Gore

Savjet za visoko obrazovanje je, na osnovu pozitivnih izvještaja internacionalne komisije eksperata za visoko obrazovanje, akreditovao sve studijske programe Univerziteta Crne Gore na svim nivoima studija prema reformisanom modelu, čime je i formalno zaokružen reformski proces na državnom univerzitetu koji započeo prije više od dvije godine.

Novi trostepeni model studiranja podrazumijeva osnovne studije u trajanju od tri godine, dvogodišnji master i trogodišnje doktorske studije. Nastava prema novom modelu na osnovnim studijama biće organizovana od studijske 2017/2018. godine, a na master studijama od 2020/2021. godine.
Broj studijskih programa na svim nivoima novog modela studiranja je 160, od čega ih je na osnovnim i na master studijama projektovano 114. Ovoj strukturi treba dodati 14 studijskih programa primijenjenih studija, 25 studijskih programa na doktorskim studijama, od kojih je jedan interdisciplinarni, i sedam novih interdisciplinarnih studijskih programa.

Novim modelom, osim usklađivanja sa evropskim prostorom visokog obrazovanja, uspostavlja se mjerljiv standard kvaliteta nastave i usvojenog znanja, pozitivno utiče na mogućnost veće angažovanosti nastavnika na realizaciji nastave i na veće individualno posvećenje studentu, na povećanje mobilnosti nastavnika i studenata. Bečelor diploma profiliše se na tržištu rada kroz jasne ishode učenja, dvogodišnje master studije donose napredna znanja, a doktorske studije dobijaju istinsku valorizaciju kroz doktorsku diplomu koja će imati veću primjenjivost na tržištu rada.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini