Rektori razgovarali o mogućoj saradnji i zajedničkim projektima

Rektorka Univerziteta Crne Gore prof. Radmila Vojvodić razgovarala je sa rektorom Univerziteta u Prištini prof. dr Marjan Demom o mogućnostima saradnje dvaju univerziteta.

Na sastanku su bili i prorektori Predrag Stanišić i Živko Andrijašević, kao i bivši rektor prištinskog univerziteta i profesor sociologije Anton Berišaj, prorektor za nauku Faton Beriša i dekan Fakulteta prirodno-matematičkih nauka Tahir Arbneshi.

Razgovarano je o mogućnosti potpisivanja memoranduma o saradnji, kao i razmjeni studenata i akademskog osoblja. Obostrano je ocijenjeno da postoji otvorenost i značajne mogućnosti za saradnju, kao i za zajedničko učešće u međunarodnim projektima i onima koji se finansiraju iz fondova Evropske unije.

Predstavnici prištinskog Univerziteta bili su posebno zainteresovani za saradnju u oblasti master i doktorskih studija, kao i za učešće naših studenata na ljetnjem univerzitetu u Prištini, koji okuplja studente iz različitih krajeva svijeta.

Kao jedna od mogućnosti za saradnju, posebno po pitanju referentnih mentora na doktorskim studijama, navedena je regionalna platforma za doktorske studije, odnosno „The Regional Platform Council for Benchmarking and Cooperation in Higher Education and Research“.

Na sastanku su predstavljeni rezultati reformi na Univerzitetu Crne Gore koji se odnose na formiranje i rad Centra i Odbora za doktorske studije, kao i Naučnog odbora, a u cilju podizanja kvaliteta i znanja, ali i standarda i kriterijuma prilikom izbora u zvanja.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini