Bez komentara na odluke nadležnih državnih organa

REAGOVANJE UNIVERZITETA CRNE GORE

Povodom nepotpunih informacija objavljenih u medijima

Punomoćniku Univerziteta Crne Gore je dana 11.07.2018. UCG  uručena presuda Osnovnog suda u Nikšiću po tužbi bivše rektorke, prof. Radmile Vojvodić. Tužbom je traženo da se poništi odluka Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore o razrešenju prof. Radmile Vojvodić sa funkcije rektora kao i da se Univerzitet Crne Gore obaveže da uspostavi stanje koje je bilo prije donošenja ove odluke Upravnog odbora.

Radi jasnoće, drugim dijelom tužbenog zahtjeva je suštinski traženo da prof. Radmila Vojvodić bude ponovo rektor.

Sud je prihvatio zahtjev u dijelu u kojem je tražen poništaj odluke o razrešenju.

Međutim, sud je NEDVOSMISLENO ODBIO KAO NEOSNOVAN zahtjev kojim je traženo da Univerzitet Crne Gore uspostavi stanje kakvo je bilo prije donošenja odluke Upravnog odbora, u suštini zahtjev da prof. Radmila Vojvodić ponovo bude rektor.

I ovog puta Univerzitet Crne Gore  zauzima principijelan stav da ne komentariše odluke državnih organa tako da neće komentarisati ni ovu odluku. S obzirom da smo na  Univerzitetu Crne Gore uvjereni  da je odluka o razrešenju prof. Radmile Vojvodić zakonita i opravdana, Univerzitet Crne Gore će izjaviti žalbu u zakonskom roku.