Upravni odbor UCG utvrdio zahtjev za budžetskim sredstvima za 2019. godinu

Upravni odbor Univerziteta Crne Gore je na danas održanoj sjednici utvrdio zahtjev za budžetskim sredstvima Univerziteta za 2019. godinu, u ukupnom iznosu od 22.625.080,19 eura.

Zahtjev će biti dostavljen Ministarstvu prosvjete i Ministarstvu finansija u propisanoj formi.

„Na sjednici Upravnog odbora danas je, između ostalog, donešena i odluka o načinu organizacije bibliotečkih djelatnosti na Univerzitetu Crne Gore, i odluka o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta na Univerzitetu, a koje se odnose na Medicinski fakultet i Centralnu univerzitetsku biblioteku“, kazao je predsjednik Upravnog odbora prof. dr Duško Bjelica.

Upravni odbor je razmatrao i izvještaj organizacionih jedinica Univerziteta Crne Gore o naplati školarine za studijsku 2017/18, sa izvještajem Sektora za finansije UCG i pojedinačnim mišljenjima Službe za unutrašnju reviziju UCG.