Rektorat

Upravni odbor UCG utvrdio zahtjev za budžetskim sredstvima za 2019. godinu

Upravni odbor Univerziteta Crne Gore je na danas održanoj sjednici utvrdio zahtjev za budžetskim sredstvima Univerziteta za 2019. godinu, u ukupnom iznosu od 22.625.080,19 eura.

Zahtjev će biti dostavljen Ministarstvu prosvjete i Ministarstvu finansija u propisanoj formi.

„Na sjednici Upravnog odbora danas je, između ostalog, donešena i odluka o načinu organizacije bibliotečkih djelatnosti na Univerzitetu Crne Gore, i odluka o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta na Univerzitetu, a koje se odnose na Medicinski fakultet i Centralnu univerzitetsku biblioteku“, kazao je predsjednik Upravnog odbora prof. dr Duško Bjelica.

Upravni odbor je razmatrao i izvještaj organizacionih jedinica Univerziteta Crne Gore o naplati školarine za studijsku 2017/18, sa izvještajem Sektora za finansije UCG i pojedinačnim mišljenjima Službe za unutrašnju reviziju UCG.