08.06.2017

Rektorka Radmila Vojvodić predsjednica mreže univerziteta „UniAdrion“ od 2018. godine

Rektorka Univerziteta Crne Gore prof. Radmila Vojvodić preuzeće 1. juna naredne godine predsjedavanje mrežom univerziteta i istraživačkih centara Jadransko-jonske regije „UniAdrion“.

Vojvodić je 1. juna preuzela dužnost potpredsjednice „UniAdrion-a“, a taj posao obavljaće zajedno sa profesoricom Venetsanom E. Kiriazopoulou sa Univerziteta u Patrasu u Grčkoj. Predsjednik mreže u narednih godinu biće rektor Univerziteta u Bolonji, prof. Franćesco Ubertini.

Univerzitet Crne Gore će, u toku predsjedavanja rektorke Vojvodić UniAdrionom, biti domaćin Generalne skupštine mreže i završnog sastanka SunBeam projekta za mobilnost istraživača i studenata, finansiranog u okviru Erasmus Mundus programa.

UniAdrion ima 36 stalnih i četiri pridružena člana - univerziteta i istraživačka centra iz Crne Gore, Albanije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Grčke, Italije, Srbije, Slovenije i Makedonije.

Ova univezitetska mreža nastala je u okviru Jadransko-jonske inicijative, u toku međunarodne konferencije „Kultura kao most – Međuuniverzitetska saradnja u Jadransko-jonskom basenu“, koja je održana sredinom decembra 2000. godine u Raveni u Italiji.

UniAdrion promoviše saradnju među univerzitetima i istraživačkim centrima kroz treninge i istraživačke aktivnosti u oblasti zaštite kulturnog nasljeđa, zaštite životne sredine i održivog razvoja, kulturnog turizma, komunikacija i promocije povezivanja tržišta. Fokus mreže u narednom periodu biće priprema i kandidovanje projekata iz ovih oblasti za finansiranje iz fondova Evropske unije.

13.04.2018 Rektorat

Zvanično otvorena XV Međunarodna naučna konferencija u oblasti sporta u Budvi

03.04.2018 Rektorat

Čestitka Rektora Univerziteta Crne Gore za Dan studenata