08.06.2017

Rektorka Radmila Vojvodić predsjednica mreže univerziteta „UniAdrion“ od 2018. godine

Rektorka Univerziteta Crne Gore prof. Radmila Vojvodić preuzeće 1. juna naredne godine predsjedavanje mrežom univerziteta i istraživačkih centara Jadransko-jonske regije „UniAdrion“.

Vojvodić je 1. juna preuzela dužnost potpredsjednice „UniAdrion-a“, a taj posao obavljaće zajedno sa profesoricom Venetsanom E. Kiriazopoulou sa Univerziteta u Patrasu u Grčkoj. Predsjednik mreže u narednih godinu biće rektor Univerziteta u Bolonji, prof. Franćesco Ubertini.

Univerzitet Crne Gore će, u toku predsjedavanja rektorke Vojvodić UniAdrionom, biti domaćin Generalne skupštine mreže i završnog sastanka SunBeam projekta za mobilnost istraživača i studenata, finansiranog u okviru Erasmus Mundus programa.

UniAdrion ima 36 stalnih i četiri pridružena člana - univerziteta i istraživačka centra iz Crne Gore, Albanije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Grčke, Italije, Srbije, Slovenije i Makedonije.

Ova univezitetska mreža nastala je u okviru Jadransko-jonske inicijative, u toku međunarodne konferencije „Kultura kao most – Međuuniverzitetska saradnja u Jadransko-jonskom basenu“, koja je održana sredinom decembra 2000. godine u Raveni u Italiji.

UniAdrion promoviše saradnju među univerzitetima i istraživačkim centrima kroz treninge i istraživačke aktivnosti u oblasti zaštite kulturnog nasljeđa, zaštite životne sredine i održivog razvoja, kulturnog turizma, komunikacija i promocije povezivanja tržišta. Fokus mreže u narednom periodu biće priprema i kandidovanje projekata iz ovih oblasti za finansiranje iz fondova Evropske unije.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini