10.07.2017

Dekan prof. dr Goran Nikolić: Veliko interesovanje za upis na studijski program za medicinske sestre u Podgorici!

Spor Univerziteta i Ministarstva prosvjete oko mjesta izvođenja nastave na štetu je mladih ljudi koji bi željeli da steknu evropski kredibilnu diplomu

Upis na studijske programe Medicinskog fakulteta izaziva veliko interesovanje, kao i ranijih godina. Žao mi je što ove godine studenti nisu u prilici da upišu reformisani program Medicinskog fakulteta-Visoka medicinska škola, po evropskim standardima u Podgorici, kako to nalažu evropske direktive ove regulisane i za zdravstveni sistem važne profesije.

Manipuliše se javnošću da budući studenti čekaju u redu da predaju dokumenta u Beranama, što iznenađuje jer se poslednje tri godine upis na ovaj studijski program uredno vršio u Podgorici.

Spor Univerziteta i Ministarstva prosvjete oko mjesta izvođenja nastave ovog studijskog programa na štetu je mladih ljudi koji bi željeli da steknu evropski kredibilnu diplomu. Vijeće Medicinskog fakulteta je o tome odavno izrazilo svoj stav, spremno da u Podgorici organizuje sve potrebne sadržaje za realizaciju ovog studijskog programa na Medicinskom fakultetu i Kliničkom centru Crne Gore, po međunarodnim standardima.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini