10.07.2017

Dekan prof. dr Goran Nikolić: Veliko interesovanje za upis na studijski program za medicinske sestre u Podgorici!

Spor Univerziteta i Ministarstva prosvjete oko mjesta izvođenja nastave na štetu je mladih ljudi koji bi željeli da steknu evropski kredibilnu diplomu

Upis na studijske programe Medicinskog fakulteta izaziva veliko interesovanje, kao i ranijih godina. Žao mi je što ove godine studenti nisu u prilici da upišu reformisani program Medicinskog fakulteta-Visoka medicinska škola, po evropskim standardima u Podgorici, kako to nalažu evropske direktive ove regulisane i za zdravstveni sistem važne profesije.

Manipuliše se javnošću da budući studenti čekaju u redu da predaju dokumenta u Beranama, što iznenađuje jer se poslednje tri godine upis na ovaj studijski program uredno vršio u Podgorici.

Spor Univerziteta i Ministarstva prosvjete oko mjesta izvođenja nastave ovog studijskog programa na štetu je mladih ljudi koji bi željeli da steknu evropski kredibilnu diplomu. Vijeće Medicinskog fakulteta je o tome odavno izrazilo svoj stav, spremno da u Podgorici organizuje sve potrebne sadržaje za realizaciju ovog studijskog programa na Medicinskom fakultetu i Kliničkom centru Crne Gore, po međunarodnim standardima.

22.06.2018 Rektorat

Rektor i predsjednik Upravnog odbora na proširenoj rektorskoj konferenciji BiH

20.06.2018 Rektorat

Konkurs za upis studenata 25. i 26. juna