10.07.2017

Dekan prof. dr Goran Nikolić: Veliko interesovanje za upis na studijski program za medicinske sestre u Podgorici!

Spor Univerziteta i Ministarstva prosvjete oko mjesta izvođenja nastave na štetu je mladih ljudi koji bi željeli da steknu evropski kredibilnu diplomu

Upis na studijske programe Medicinskog fakulteta izaziva veliko interesovanje, kao i ranijih godina. Žao mi je što ove godine studenti nisu u prilici da upišu reformisani program Medicinskog fakulteta-Visoka medicinska škola, po evropskim standardima u Podgorici, kako to nalažu evropske direktive ove regulisane i za zdravstveni sistem važne profesije.

Manipuliše se javnošću da budući studenti čekaju u redu da predaju dokumenta u Beranama, što iznenađuje jer se poslednje tri godine upis na ovaj studijski program uredno vršio u Podgorici.

Spor Univerziteta i Ministarstva prosvjete oko mjesta izvođenja nastave ovog studijskog programa na štetu je mladih ljudi koji bi željeli da steknu evropski kredibilnu diplomu. Vijeće Medicinskog fakulteta je o tome odavno izrazilo svoj stav, spremno da u Podgorici organizuje sve potrebne sadržaje za realizaciju ovog studijskog programa na Medicinskom fakultetu i Kliničkom centru Crne Gore, po međunarodnim standardima.

17.11.2017 Rektorat

V.f. rektora prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa delegacijom Studentskog parlamenta

17.11.2017 Rektorat

Čestitka v.f. rektora prof. dr Danila Nikolića povodom Međunarodnog dana studenata