21.07.2017

Reagovanje rektora i predsjednika Senata prof. Radmile Vojvodić na saopštenje menadžmenta Kliničkog centra Crne Gore

Na oglašavanje Kliničkog centra pitamo se je li ovo podrška Medicinskom fakultetu i jedinstvenoj odluci 72 člana njegovog Vijeća da realizuje akreditovani program Visoko medicinske škole u Podgorici?

Apelujemo na Klinički centar Crne Gore, koji je nastavna baza Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore i najsnažniji faktor unapređenja kvaliteta znanja i kompetencija studenata medicine,  stomatologije i farmacije, kao i školovanja medicinskih sestara i specifične obuke u oblasti medicinskog sestrinstva, da partnerskim odnosom pokažemo visoku odgovornost za profesionalne standarde i najviši stepen odgovornosti u sticanju kredibilnih znanja i međunarodno priznate diplome.

Bez Kliničkog centra Medicinski fakultet ne može biti to što treba da bude, niti se Klinički centar bez Medicinskog fakulteta tako može zvati. Upravo zato tražimo nepodijeljenu podršku i zaštitu da evropske standarde s kojima igra u medicinskoj profesiji jeste igra sa ljudskim životima, stanu uz rame Medicinskog fakulteta, kao i Nacionalnog udruženja medicinskih sestara i babica Crne Gore, baš kao i Evropske i Svjetske asocijacije medicinskih sestara koji su nam uputili nepodijeljenu podršku da se akreditovani, dakle međunarodno verifikovani studijski program Visoka medicinska škola realizuje u Podgorici i shodno tome vrši upis studenata.

Političkim pritiscima i oktroisanim odlukama ne smijemo dopustiti miješanje u ono što su neprikosnoveni standardi struke, principi Hipokratove zakletve, baš kao i autonomija u obrazovanju koja je, od kada je na ovom svijetu  univerziteta, branjena od bilo koje instance moći, pa makar to bile i vlade kao osnivači.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini