Margerit Salivan održala predavanje na Fakultetu političkih nauka

Fakultet političkih nauka Univerziteta Crne Gore ugostio je 16. marta međunarodnu savjetnicu za medije i komunikacije Margerit Salivan (Marguerite Sullivan), koja je studentima novinarstva održala predavanje o značaju novinarske profesije.

“Novinari moraju biti “psi čuvari” a ne nikako učesnici u vijestima”, istakla je Salivan. Govoreći o značaju provjere informacija i sve većoj potrebi za medijskim opismenjavanjem u digitalnoj eri, ekspertkinja za odonose s javnošću i medije naglasila je da građani moraju naučiti kako da selektivno konzumiraju informacije.

Knjigu “Odgovoran biro za odnose s javnošću u digitalnoj eri”, autorke Margerit Salivan, zainteresovani mogu naći u biblioteci Fakulteta političkih nauka.