04.09.2017

─îasopis Ecologica Montenegrina indeksiran u bazi SCImago Journal & Country Rank

─îasopis Ecologica Montenegrina uklju─Źen je u SCImago Journal & Country Rank i da mu je SJR impact factor za 2016. godinu 0.18 (0.24. za 2015. Godinu)

„Ovo je jedini ─Źasopis iz Crne Gore koji se trenutno nalazi indeksiran u ovoj bazi, kazao je predsjednik Nau─Źnog odbora Univerziteta Crne Gore prof. dr Vladimir Peši─ç.

On je objasnio da je ─Źasopis Ecologica Montenegrina Diamond open access ─Źasopis, što zna─Źi da autori ne pla─çaju objavljivanje, a svi radovi su u potpunosti javno dostupni bez pla─çanja. ─îasopis izdaje ─Źetiri broja godišnje. ─îasopis se od svog osnivanja, 2014. godine, samostalno finansira.

„SCImago Journal & Country Rank je javno dostupan portal koji uklju─Źuje nau─Źne indikatore za  ─Źasopise i dr┼żave i  radi na osnovu informacija sadr┼żanih u Scopus® bazi podataka (Elsevier B.V.). Ovi indikatori su danas opšte prihva─çeni i naj─Źeš─çe koriš─çeni za procjenu i analizu nau─Źnih oblasti, ─Źasopisa i dr┼żava. Podaci o citiranosti  prikupljaju su od više od 21.500 ─Źasopisa,ÔÇőÔÇő više od 5.000 me─Ĺunarodnih izdava─Źa i podacima iz 239 zemalja širom svijeta“, kazao je Peši─ç.

17.11.2017 Rektorat

V.f. rektora prof. dr Danilo Nikoli─ç razgovarao sa delegacijom Studentskog parlamenta

17.11.2017 Rektorat

─îestitka v.f. rektora prof. dr Danila Nikoli─ça povodom Me─Ĺunarodnog dana studenata