28.02.2017

Posjeta austrijskog ambasadora Filološkom fakultetu

Dr Johan Frelih, austrijski ambasador u Podgorici, posjetio je juče Filološki fakultet i tom prilikom uručio Studijskom programu za njemački jezik i književnost donaciju od 250 knjiga,  iz oblasti književnosti i istorije.

Dr Frelih je istakao da su knjige poklon austrijskih pokrajina Tirol, Gornja Austrija, Burgenland i Štajerska. Takođe, izrazio je zadovoljstvo saradnjom sa Filološkim fakultetom koja traje godinama.

Doc. dr Jelena Knežević, rukovodilac Studijskog programa za njemački jezik i književnost, istakla je izuzetno dobru saradnju sa austrijskom ambasadom od samog osnivanja studijskog programa, 2004. godine. Podsjetila je da je tada austrijska lektorka Andreja Doner, zajedno sa gostujućim profesorima iz Beograda, kreirala prvi kurikulum za Studijski program za njemački jezik i književnost. Prema riječima profesorice Knežević, austrijska ambasada podržava male kulturne projekte koji se zajednički organizuju, a dolazak gostujućih profesora sa austrijskih fakulteta podržava finansijski. Ona je zahvalila ambasadi i na donacijama koje, kako je rekla, mnogo znače u svakodnevnom radu, kako studentima, tako i profesorima ovog studijskog programa.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini