Rektorka predložila prorektorski tim

Rektorka Univerziteta Crne Gore prof. Radmila Vojvodić uputila je prijedlog za imenovanje prorektora za naredni trogodišnji period Upravnom odboru Univerziteta Crne Gore u duhu strateškog razvojnog programa rektora Univerziteta Crne Gore.

Za prorektore su predloženi prof. dr Predrag Stanišić, prof. dr Željko Jaćimović, prof. dr Saša Milić i prof. dr Nataša Kostić.

Kandidate za prorektore preporučila su dosadašnja nastavnička i naučno-istraživačka zalaganja, ali i predan i odgovorn rad na rukovodećim funkcijama i u radu tijela Univerziteta, posebno u toku reforme, reorganizacije i akreditacije Univerziteta Crne Gore – kako rektorka Vojvodić i ističe u obrazloženju.

Profesori Stanišić, Jaćimović, Milić i Kostić na prorektorskim funkcijama nastaviće reformski kurs državnog univerziteta, u kojem će punu valorizaciju dobiti reformisani model studija sa obaveznom praksom, razvoj naučnoistraživačkog rada, mobilnost studenata i nastavnika, i uopšte podizanje internacionalne referentnosti Univerziteta Crne Gore.

Odluka o imenovanju, na prijedlog rektorke Vojvodić, očekuje se na narednoj sjednici Upravnog odbora.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini