27.02.2017

Studenati korisnici materijalnog obezbjeđenja porodice oslobođeni plaćanja školarine

Upravni odbor Univerziteta Crne Gore odobrio je na današnjoj sjednici oslobađanje od plaćanja školarine za 2016/2017. godinu studenata korisnika materijalnog obezbjeđenja porodice, kao i pojedinih saradnika u nastavi shodno Zakonu o visokom obrazovanju.

Na sjednici se usvojene izmjene Finansijskog i Plana javnih nabavki Univerziteta Crne Gore za 2017. godinu.

Upravni odbor upoznao se i sa konačnim izvještajem za reviziju uspostavljenog sistema kontrola u procesima formiranja evidencionih kartona studenata osnovnih studija na Muzičkoj akademiji i zadužio dekana da pristupi otklanjanju nepravilnosti.

„Kako nijesu izabrani predstavnici studenata u Vijeću Prirodno-matematičkog fakulteta i samim tim nije konstituisano Vijeće ove univerzitetske jedinice, Upravni odbor je konstatovao da se nijesu stekli uslovi za raspisivanje konkursa za dekana – kazao je nakon sjednice predsjednik UO, prof. dr Duško Bjelica.

On je objasnio da će Upravni odbor raspisati konkurs za izbor dekana nakon što Senat ustanovi da je procedura konstituisanja Vijeća Prirodno-matematičkog fakulteta završena shodno zakonu.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini