23.02.2017

Univerzitet Crne Gore i CANU potpisali Sporazum o naučnoj i umjetničkoj saradnji

Rektorka Univerziteta Crne Gore Radmila Vojvodić i predsjednik Crnogorske akademije nauka i umjetnosti Dragan k. Vukčević potpisali su danas Sporazum o naučnoj i umjetničkoj saradnji.

Sporazum je zaključen u cilju objedinjavanja naučnih i umjetničkih potencijala i njihovog koriščenja u interesu razvoja nauke, naučnoistraživačkog i umjetničkog rada u Crnoj Gori.

„Riječ je o Sporazumu o saradnji, ne nikako formalnom, nikakvom mrtvom slovu na papiru, jer saradnja između Univerziteta Crne Gore kao najveće, najznačajnije, ne samo adrese za naučni, istraživački, umjetnički istraživački rad sa Crnogorskom akademijom nauka i umjetnosti postoji. U pitanju je jedan novi gest, nove politike saradnje ove dvije institucije, u smislu konkretizacije projektnog rada, uviđanja šta su to ne samo trendovi, već i naši istinski resursi koji se daju potvrditi i na otvorenom prostoru saradnje regiona i Evrope“, kazala je rektorka Vojvodić.

Ona je kazala da će se sporazum vrlo brzo naći na probi realnosti, realnih mogućnosti i - nadajmo se - dobrih rezultata saradnje.

Vukčević je ocijenio da je sporazum prirodan oblik saradnje između Univerziteta i Akademije kao najznačajnijih institucija u oblasti nauke, umjetnosti i kulture.

„Mislim da je sporazum dobar osnov, i istovremeno okvir, za unapređenje i izgradnju institucionalne saradnje,  i unapređenje naučnog i istraživačkog rada. Oko zajedničkih projekata, zajedničkih izdanja, zajedničkih okruglih stolova ćemo se dogovarati i koordinacioni tim, koji je formiran ovim sporazumom, će to pratiti svake godine, nekoliko puta, u smislu njihove realizacije“, dodao je on.

FOTO: Mara Babović - Pobjeda

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini