Saopštenje nakon sjednice Upravnog odbora održane 18. septembra 2017. godine

SAOPŠTENJE

SA XL SJEDNICE UPRAVNOG ODBORA UNIVERZITETA CRNE GORE

OD 18.SEPTEMBRA 2017.GODINE

Članovi Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore - predstavnici osnivača, podnijeli su na današnjoj sjednici Upravnog odbora usmenu inicijativu za odlaganje sjednice, radi pribavljanja dopunskog mišljenja o pojedinim tačkama predloženog Dnevnog reda, za koje su to smatrali neophodnim.

Predsjednik Upravnog odbora nije prihvatio takvu inicijativu.

Upravni odbor se izjašnjavao o predlogu rektora za imenovanje  četiri prorektora Univerziteta Crne Gore, pojedinačno za svakog predloženog kandidata.

Za predlog da se prof. dr Predrag Stanišić imenuje  za prorektora Univerziteta Crne Gore izjasnila su se četiri člana, nakon čega su rektor i tri člana Upravnog odbora-prof. dr Vladimir Pešić, doc. dr Tatijana Dlabač i dr Martin Ćalasan napustili sjednicu.

O predlogu za imenovanje ostala tri kandidata- prof. dr Željka Jaćimovića, prof. dr Sašu Milića i prof. dr Natašu Kostić, od 10 prisutnih članova Upravnog odbora, sedam se izjasnilo za, tako da nijedan od predloženih kandidata za prorektora nije dobio potrebnu većinu, koju čini osam  članova Upravnog odbora.

PREDSJEDNIK UPRAVNOG ODBORA

UNIVERZITETA CRNE GORE

Prof. dr Duško Bjelica, s.r.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini