20.09.2017

Dijalog o visokom obrazovanju na međunarodnom nivou u Novom Sadu

Rektorka Univerziteta Crne Gore prof. Radmila Vojvodić će učestvovati na Petom dijalogu o politikama u obrazovanju i Četvrtom sastanku Konzorcijuma institucija visokog obrazovanja, 21. i 22. septembra, na Univerzitetu u Novom Sadu.

Riječ je o događaju koji je ishod međunarodne platforme za saradnju NR Kine i zemalja centralne i istočne Evrope, poznatije kao Mehanizam 16+1, a čiji domaćin ove godine Republika Srbija.

Pored Kine, predstavnici 16 evropskih država, uključujući i Crnu Goru, nastojaće da, kroz ovaj model saradnje, u domenu visokog obrazovanja, pronađu najbolja rješenja za okvir dualnog obrazovanja, internacionalizaciju studijskih programa i oblikovanje svima dostupnih obrazovnih resursa, u cilju procesa doprinosa digitalizaciji društva.

Ostale zemlje učesnice su Hrvatska, Makedonija, Albanija, Bosna i Hercegovina, Poljska, Rumunija, Estonija, Latvija, Litvanija, Mađarska,Bugarska, Slovačka, Slovenija i Češka.

13.04.2018 Rektorat

Zvanično otvorena XV Međunarodna naučna konferencija u oblasti sporta u Budvi

03.04.2018 Rektorat

Čestitka Rektora Univerziteta Crne Gore za Dan studenata