20.02.2017

Razgovarano o jačanju saradnje sa Azerbejdžanom

Rektorka Univerziteta Crne Gore prof. Radmila Vojvodić razgovarala je danas sa šefom Diplomatske misije Azerbejdžana u Crnoj Gori Anarom Adžamovim i direktorom Azerbejdžansko-crnogorskog kulturno-ekonomskog centra Sejranom Mirzazadom o mogućnostima za proširenja saradnje u oblasti obrazovanja i zajedničkim naučno-istraživačkim i umjetničkim projektima.

Univerzitet Crne Gore već ima potpisan ugovor o saradnji sa Državnim univerzitetom Azerbejdžana, a na sastanku je inicirano potpisivanje sporazuma i sa Slavljanskim univerzitetom iz te zemlje u okviru kojeg bi formiran i Crnogorski kulturni centar.

Sagovornici su razgovarali i o mogućnostima mobilnosti studenata i nastavnika, kao i o organizaciji zajedničkih naučnih konferencija, istraživanja i umjetničkih programa i nastavku saradnje sa Centrom za geopolitiku Filozofskog fakulteta Univerziteta Crne Gore.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini