Razgovarano o jačanju saradnje sa Azerbejdžanom

Rektorka Univerziteta Crne Gore prof. Radmila Vojvodić razgovarala je danas sa šefom Diplomatske misije Azerbejdžana u Crnoj Gori Anarom Adžamovim i direktorom Azerbejdžansko-crnogorskog kulturno-ekonomskog centra Sejranom Mirzazadom o mogućnostima za proširenja saradnje u oblasti obrazovanja i zajedničkim naučno-istraživačkim i umjetničkim projektima.

Univerzitet Crne Gore već ima potpisan ugovor o saradnji sa Državnim univerzitetom Azerbejdžana, a na sastanku je inicirano potpisivanje sporazuma i sa Slavljanskim univerzitetom iz te zemlje u okviru kojeg bi formiran i Crnogorski kulturni centar.

Sagovornici su razgovarali i o mogućnostima mobilnosti studenata i nastavnika, kao i o organizaciji zajedničkih naučnih konferencija, istraživanja i umjetničkih programa i nastavku saradnje sa Centrom za geopolitiku Filozofskog fakulteta Univerziteta Crne Gore.