18.02.2017

Na naučnoj konferenciji o sportu naučnici sa četiri kontinenta

Međunarodna naučna konferencija „Transformacioni procesi u sportu – sportska dostignuća“, koja će 14. put biti organizovana od 30. marta  do 2. aprila u Budvi, okupiće  više od 120 učesnika iz 23 države sa četiri kontinenta – kazao je predsjedavajući Konferencije prof. dr Duško Bjelica.

Konferenciju organizuje Crnogorska sportska akademija u saradnji sa Univerzitetom Crne Gore i Fakultetom za sport i fizičko vaspitanje, kao i međunarodnim partnerskim institucijama, a pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvjete i Ministarstva nauke.

- Konferencija će okupiti 121 učesnika, odnosno 183 autora i koautora iz 23 države – Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Hrvatske, Češke, Mađarske, Irana, Iraka, Kosova, Litvanije, Nigerije, Kine, Poljske, Katara, Rusije, Saudijske Arabije, Srbije, Slovačke, Slovenije, Španije, Švajcarske, Turske, Velike Britanije i Sjedinjenih Američkih Država – rekao je Bjelica.

Prema njegovim riječima, na ovogodišnjoj konferenciji - najkvalitetnijoj do sada - biće predstavljeno 96 radova, a očekuje se i preko 60 gostiju da prate rad naučnika, kao i oko 100 studenata magistarskih i doktorskih studija iz regiona.

Dekan Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore Stevo Popović kazao je da će plenarni predavači na Konferenciji biti prof. dr Ali Reza Amani sa Shomal Univerziteta iz Irana, prof. dr Marko Stojanović sa Univerziteta u Novom Sadu, prof. dr Ines Varela-Silva sa Loughborough Univerziteta iz Engleske, prof. dr Mutlu Turkmen sa Bartin Univerziteta i prof. dr Robert C. Schneider sa Državnog Univerziteta iz Njujorka.

On je dodao da će biti štampan zbornik sažetaka svih radova na engleskom jeziku i podsjetio da će na Konferenciji biti organizovane dvije radionice koje će voditi prof. dr Narcis Gusi iz Svjetske zdravstvene organizacije, odnosno Goran Sasic iz ULEB-a (Euroleague).

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini