17.02.2017

Međunarodna saradnja Pravnog fakulteta

Pravni fakultet Univerziteta Crne Gore nastavlja saradnju sa Kancelarijom UNHCR-a u Crnoj Gori potpisavši 17. februara novi sporazum o saradnji u realizaciji projekta „Unapređenje rada Međunarodnopravne klinike“ na Pravnom fakultetu, u školskoj 2016/17. godini.

Međunarodnopravna klinika je obavezni predmet na specijalističkim studijama Pravnog fakulteta i okuplja talentovane studente ove ustanove, koji uče kako međunarodno pravo funkcioniše u praksi i savladavaju vještinu primjene teorijskih znanja stečenih na osnovnim studijama.

Međunarodnopravnu kliniku u školskoj 2016/2017. godini vodiće doc. dr Bojana Lakićević – Đuranović, prodekan za međunarodnu saradnju Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore. Ona objašnjava da klinika ima za cilj da upozna studente sa praksom međunarodnih pravosudnih tijela, kao i načinima na koje međunarodne organizacije i institucije doprinose implementaciji međunarodnog javnog prava.

Aleksandar Čađenović iz UNHCR-a kaže da se ovaj kurs već deset godina zaredom sprovodi na Pravnom fakultetu.

„Našoj organizaciji je izuzetno važno da studenti prava stiču znanja iz oblasti međunarodne zaštite raseljenih lica, kojih u svijetu trenutno ima preko 65 miliona. Vjerujem da ćemo i ovoj generaciji studenata kroz praktučnu nastavu probuditi interesovanje za izbjegličko pravo i mandat UNHCR-a“, rekao je Ćađenović.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini