16.10.2017

Jednoglasno usvojene odluke Senata o imenovanjima u odborima Univerziteta Crne Gore

Na danas održanoj  sjednici Senata Univerziteta Crne Gore, u punom sastavu, usvojene su odluke o imenovanju članova Naučnog odbora, Odbora za doktorske studije i  rukovodioca Centra za studije i kontrolu kvaliteta.

Novoimenovani predsjednik Naučnog odbora je prof. dr Irena Orović sa Elektrotehničkog fakulteta, a članovi ovog tijela su prof. dr Igor Vušanović, oblast prirodno-tehničkih nauka, prof. dr Aneta Spaić, oblast društvenih nauka, prof. dr Filip Vukmirović, oblast medicinskih nauka i prof. mr Nenad Šoškić, oblast umjetnosti.

Rukovodilac Centra za doktorske studije je prof. dr Predrag Miranović, a članovi Odbora za doktorske studije su prof. dr David Kalaj, prof. dr Nedeljko Latinović, prof. dr Radovan Stojanović, prof. dr Saša Popović, prof. dr Nataša Kostić, doc. dr Milena Jovićević, prof. dr Duško Bjelica, prof. dr Tatjana Novović, prof. dr Biljana Šćepanović i prof. dr Ljiljana Musić.

Za rukovodioca Centra za studije i kontrolu kvaliteta imenovana je doc. dr Sanja Peković.

Većinom glasova usvojena je i izmjena u organizaciji nastave Visoko medicinske škole na prijedlog vijeća Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore , sa 30  glasova za, tri uzdržana i tri glasa protiv.

Usvojena je Odluka o pokretanju postupka za opoziv prof. dr  Vladimira Pešića u Upravnom odboru, po inicijativi Instituta za biologiju mora i formirana Komisija za ispitivanje uslova za opoziv.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini